Montaż kabiny prysznicowej

Kabiny prysznicowe stają się coraz bardziej popularne. Powody bywają różne - mała łazienka, zamiłowanie do częstej i szybkiej kąpieli oraz możliwość oszczędzania wody. ATUT będzie pasował w każdym wypadku.

W skład tej znanej i popularnej serii wchodzą kabiny kwadratowe, półokrągłe, drzwi prysznicowe i ścianki boczne. Kabiny półokrągłe produkowane są w dwóch wersjach: z drzwiami przesuwnymi i skrzydłowymi. Poniżej prezentujemy montaż kabiny ATUT z drzwiami skrzydłowymi.

Drzwi wykonane są z giętego hartowanego szkła z delikatnym wzorem w kwadraty. Szeroko otwierane drzwi sprawiają, że wejście i wyjście z kabiny jest bardzo wygodne. Możliwa jest regulacja poziomowania drzwi i profili przyściennych.

Montaż kabiny ATUT wcale nie jest trudny.

Wydawnictwu Murator dziękujemy za zgodę na publikację zdjęć. Artykuł dotyczący montażu kabiny został opublikowany w numerze 11/2003 miesięcznika "Murator". Tekst pod zdjęciami Małgorzata Drobnik, zdjęcia Mariusz Bykowski.

Kabina ATUT

1. Zanim rozpocznie się montaż kabiny, trzeba sprawdzić, czy brodzik jest prawidłowo zamontowany i wypoziomowany. Gdy nie ma ścian kabiny, wygodnie jest uszczelnić silikonem miejsce styku brodzika ze ścianą.

2. Kabiny nie montuje się od razu na brodziku, ale obok. Boczną ściankę wsuwa się najpierw w dolny, a potem w górny profil.

3. W ten sam sposób postępuje się z drugą ścianką

4. Poziome profile skręca się ze ściankami kabiny za pomocą wkrętów.

5. Do tak przygotowanej ramy kabiny przymocowuje się zewnętrzne pionowe profile, które później zostaną połączone ze ścianą łazienki.

6. Trzeba je, tak jak profile poziome, skręcić ze ściankami kabiny za pomocą takich samych wkrętów.

7. Na zewnętrzną stronę pionowych profili nakłada się uchwyty ścienne. Górny i dolne - w odległości 10 cm od krawędzi profilu, środkowy - w połowie jego wysokości.

8. Zmontowaną kabinę (jeszcze bez drzwi) ustawia się na wypoziomowanym brodziku. Za pomocą poziomicy sprawdza się, czy trzyma pion, i oznacza na ścianie miejsca na otwory montażowe.

9. Po wywierceniu w ścianie otworów wsuwa się w nie plastikowe kołki montażowe.

10. Zdjętą na czas wiercenia otworów kabinę ponownie ustawia się na brodziku i za pomocą wkrętów przymocowuje do ściany.

11. Drzwi wybranej przez nas kabiny są dwuskrzydłowe. U góry i u dołu prawego i lewgo skrzydła przymocowuje się elementy zawiasów.

12-13-14. Drugą część zawiasów przytwierdza się do poziomych profili kabiny.

12-13-14. Drugą część zawiasów przytwierdza się do poziomych profili kabiny.

12-13-14. Drugą część zawiasów przytwierdza się do poziomych profili kabiny.

15. Teraz można już wstawić drzwi kabiny w przygotowane zawiasy...

16. ...a następnie wypoziomować je i dokręcić śruby.

17. Kabina prawie gotowa. Od wewnętrznej strony, między profil a wypełnienie ścianki (tu szybę), wsuwa się uszczelkę...

18. ...i docina ją pod kątem prostym na odpowiednią długość. Uwaga! Nie należy rozciągać uszczelki podczas montażu.

19. Podobnie postępuje się z osłonami na profile kabiny.

20-21. W celu uszczelnienia w miejscu styku kabiny ze ścianą i z brodzikiem nakłada sie silikon sanitarny. Profil powinien być czysty i suchy, aby silikon dobrze do niego przywarł.

20-21. W celu uszczelnienia w miejscu styku kabiny ze ścianą i z brodzikiem nakłada sie silikon sanitarny. Profil powinien być czysty i suchy, aby silikon dobrze do niego przywarł.

22. Uwaga! Przed uszczelnianiem warto okleić krawędzie papierową taśmą. Dzięki temu brodzik i kabina pozostaną czyste.

Montaż kabiny prysznicowej - zdjęcie #1
Montaż kabiny prysznicowej - zdjęcie #2
Prywatność   |   Wszelkie prawa zastrzeżone © 2010-2014 Sanitec KOŁO Sp. z o.o.
YouTube Facebook
Infolinia  +48 801 17 17 17