Montaż, naprawa, remont

Czy można dostosować stary WC do spłukiwania małą ilością wody?

Nie. Rozstaw otworów montażowych i dopasowanie nowej spłuczki do starej miski może być niemożliwe. Dokupienie nowej spłuczki z nowoczesną armaturą i mniejszą objętością wody bez zmiany miski ustępowej nie spowoduje oszczędności, a pogorszy funkcjonalność spłukiwania. Lepiej kupić nowe, oszczędne urządzenie kompaktowe (spłukiwanie 3/6 litra) składające się z miski ustępowej i spłuczki ceramicznej.

Co jest przyczyna ciągłego wypływu wody ze spłuczki?

Może to być spowodowane zabrudzeniem uszczelki wewnątrz spłuczki. Uszczelkę tę można w prosty sposób zdemontować,wyczyścić i zamontować ponownie w zaworze spłukującym każdej spłuczki. Zobacz także : pliki-instrukcje-wymiana uszczelki.

Jak prawidłowo zamontować brodzik prysznicowy?

Akrylowe brodziki prysznicowe najłatwiej i najszybciej zamontować na stalowych nóżkach, które można dokupić w miejscu zakupu brodzika. Cały montaż polega na prawidłowym przykręceniu stalowych ceowników do dna brodzika i wypoziomowaniu go w miejscu przeznaczonym do montażu. Po zamontowaniu brodzika, miejsca styku z powierzchnią ścian uszczelniamy silikonem sanitarnym.

Czy konieczny jest montaż wanien akrylowych na metalowych stelażach?

Nie. Stelaże, zwane pałąkami ułatwiają montaż wanny i zapewniają równomierne podparcie krawędzi wanny. Są one szczególnie polecane do wanien narożnych. Niektóre wanny, jak na przykład wanny KOŁO, są standardowo wyposażone w nóżki, pozwalające szybko i prawidłowo zamontować wannę w łazience. 

Prywatność   |   Wszelkie prawa zastrzeżone © 2010-2014 Sanitec KOŁO Sp. z o.o.
YouTube Facebook
Infolinia  +48 801 17 17 17