Mała łazienka

Mała łazienka nie musi oznaczać rezygnacji z wygody i luksusu. Na poczucie komfortu ma wpływ przede wszystkim dobrze dobrane wyposażenie i sposób jego rozmieszczenia.

Standardowe wyposażenie łazienki to wanna, umywalka i miska ustępowa.

Powiększanie małej łazienki

Jeszcze przed jej wyposażeniem małej łazienki należy się zastanowić, które funkcje są dla nas ważne, a które możemy wyeliminować. Można na przykład zrezygnować z wanny i zainstalować kabinę prysznicową. Pozwoli to na zwiększenie wolnej powierzchni lub zainstalowanie innego wyposażenia z ważną dla nas funkcją, np. bidetu lub dużej umywalki. Ciekawym rozwiązaniem jest korzystanie w małych łazienkach z urządzeń wielofunkcyjnych - na przykład z kabiny prysznicowej z funkcją hydromasażu.

W ciasnym wnętrzu dobrze jest zastosować przezroczyste półki i drzwi kabiny prysznicowej. Przeszklone i podświetlone od wewnątrz szafki sprawiają wrażenie mniej masywnych i zajmujących mniejszą powierzchnię. Również biała ceramika o opływowych kształtach daje wrażenie przestrzeni, czystości oraz porządku. Znakomitym pomysłem na zyskanie kilku centymetrów podłogi jest też zainstalowanie narożnego urządzenia kompaktowego.

Światło czyni cuda

Jeśli w łazience nie ma okna, warto wprowadzić doświetlenie z zewnątrz (przedpokój, sypialnia) przez postawienie półprzezroczystej ścianki z luksferów, która optycznie powiększy przestrzeń. Podobny cel osiągniemy także przez odpowiednie użycie sztucznego oświetlenia, które w małej łazience jest szczególnie ważne. Iluzję głębi i przestrzeni zapewni nam klika punktów świetlnych o zmiennym natężeniu. Mocne oświetlenie powinno znaleźć się przy umywalce i najlepiej z obu stron lustra lub tuż nad nim.

Prywatność   |   Wszelkie prawa zastrzeżone © 2010-2014 Sanitec KOŁO Sp. z o.o.
YouTube Facebook
Infolinia  +48 801 17 17 17